Witajcie :)

Tematem dzisiejszej lekcji jest : Wartości.

Dla różnych ludzi różne sprawy są ważne – dla jednych uroda i wysportowane ciało, dla innych posiadanie najnowszego smartfona i pieniędzy, jedni cenią sobie wiedzę, inni żeglowanie, jeszcze inni powiedzą, że najważniejsza jest miłość i rodzina. O rzeczach ważnych zwykliśmy mówić WARTOŚCI. I jak widać – mogą być wartości materialne i niematerialne, a wśród niematerialnych są takie, które bezpośrednio wpływają na nasze relacje z ludźmi. Mają one to do siebie, że – w przeciwieństwie do wartości materialnych – im więcej ich dajemy, tym więcej ich do nas wraca.

Zastanówcie się proszę, co dla Was jest największą wartością. 

Na dole zamieszczam dla Was dwa ćwiczenia :)

https://wordwall.net/pl/resource/4796409/warto%C5%9Bci

https://wordwall.net/pl/resource/6366465/warto%c5%9bci/warto%c5%9bci-wykre%c5%9blanka

Witajcie :)

Tematem dzisiejszej lekcji jest : Samoocena.
Bardzo Was proszę, abyście zapisali w zeszycie temat lekcji oraz obejrzeli zamieszczony poniżej film, który w bardzo ciekawy sposób przedstawia temat samooceny. Zapiszcie także w zeszycie swoje mocne strony oraz te obszary, nad którymi czujecie, że powinniście jeszcze popracować.
Pozdrawiam Was serdecznie!

https://www.youtube.com/watch?v=4gp_EQ7F_bo

Drodzy Uczniowie :)

Chciałabym abyście w dniu dzisiejszym zapoznali się z definicją ASERTYWNOŚCI oraz wykonali zamieszczone przeze mnie ćwiczenie klikając w link poniżej :

https://wordwall.net/pl/resource/4070151/czym-jest-asertywno%C5%9B%C4%87-wybierz-najlepsza-reakcje-uzasadnij-sw%C3%B3j

Asertywność to umiejętność wyrażania własnego zdania, uczuć, postaw w sposób otwarty, w granicach nie naruszających praw, ani psychicznego terytorium innych osób oraz własnego. Innymi słowy to umiejętność zachowania się równocześnie z szacunkiem dla siebie i dla innych.

Definicję asertywności zanotujcie proszę w zeszycie.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Patrycja Komarnicka

Dzień dobry,
Dziś przesyłam Wam do refleksji temat dotyczący naszego zachowania i kultury w sieci. W internecie także obowiązują zasady kultury i szacunku, o czym niejednokrotnie mówiliśmy w szkole przy okazji różnych zajęć.
Obejrzyjcie proszę filmik poniżej :

https://www.youtube.com/watch?v=OSb4xcjeF0s&pbjreload=10


Dzien dobry :)

Podsyłam Wam w ramach zajęć z etyki ciekawy filmik pokazujący temat samooceny od jeszcze innej strony. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim.

Pozdrawiam

Patrycja Komarnicka

https://www.youtube.com/watch?v=bZSwWaDJD-A